Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Ośrodek Pomocy Społecznej w Puchaczowie

Bezpłatna mammografia. Zadbaj o swoje zdrowie!

Utworzono dnia 02.02.2023
Gmina Puchaczów zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.
Program realizuje Centrum Wielospecjalistycznej Opieki Ambulatoryjnej NZOZ MARMED z siedzibą w Świdniku w oparciu o zawartą umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia.
Program skierowany jest do kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu 24 miesięcy nie wykonywały mammografii w ramach profilaktyki zdrowotnej.
Celem programu jest obniżenie wskaźnika umieralności z powodu raka piersi do poziomu krajów Unii Europejskiej, podniesienie poziomu wiedzy na temat profilaktyki raka sutka oraz wprowadzanie na terenie całego kraju ujednoliconych zasad postępowania diagnostycznego.
Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Stanowi około 20% wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe u Polek, ryzyko zachorowania wzrasta po 50 roku życia. Badania kliniczne wykazały, że w grupie kobiet w wieku 50-69 lat, które miały wykonane badania mammograficzne co dwa lata, nastąpiło zmniejszenie umieralności o 25-30 %!, a więc warto badać się systematycznie i nie pozwolić na rozrost zmian. Najważniejszym czynnikiem w istotny sposób wpływającym na wyniki leczenia oraz na całkowite wyleczenie, jest wykrycie nowotworu w jak najwcześniejszym stadium rozwoju.
Data badań mammograficznych: 13 luty 2023r. w godz. 8.00-14.30
Miejsce: Park przy ul. Lubelskiej 22 w Puchaczowie
Rejestracja telefoniczna pod numerem: 723 351 003.

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 193

W poprzednim tygodniu: 220

W tym miesiącu: 262

W poprzednim miesiącu: 1245

Wszystkich: 61881